KETONLINE

Vairavimo mokymas

Ne visi vairavimo teorijos egzamino Regitroje klausimai laikantiems yra suprantami ir aiškūs

2011/07/22 by admin in Vairavimo mokymas with 12 Comments

KET bilietai ir testai paveikslėlisTurintys pretenzijų vairavimo teorijos egzamino klausimų kokybei arba teisingumui dažniausiai atidžiai neperskaito klausimo, neįsigilina į tekstą ir panašiai.

Egzaminus A kategorijos vairuotojo pažymėjimui gauti įmonėje „Regitra“ laikiusiam panevėžiečiui nepasisekė. Koją, jauno vyro nuomone, pakišo neteisingai suformuluoti egzaminų testo klausimai.
Panevėžietis A. B. vairuotojo pažymėjimą turi jau senokai. Dabar jis, kad galėtų važinėti ir motociklu, sumanė įsigyti A kategorijos pažymėjimą. Dėl to pirmiausia reikia išlaikyti vairavimo teorijos egzaminus. Šiuos egzaminus jis nuvyko laikyti į valstybinę įmonę „Regitra“, bet, deja, nors ir pasiruošusiam, testo vaikinui išlaikyti nepavyko – nesurinko reikiamo balų skaičiaus.

Sieks teisingumo
Apsvarstydamas praėjusių nesėkmingų egzaminų rezultatus vaikinas nusprendė, kad kai kuriuos klausimus jis būtų atsakęs teisingai, jeigu šie būtų suprantamai ir aiškiai suformuluoti.
Ypač neteisingai sudėliotas panevėžiečiui pasirodė toks klausimas: „Kokiu kelio ruožu važiuojant pavojingiausias stiprus šoninis vėjas?“ Šis klausimas turėjo keturis atsakymų variantus.
A. B. mano, kad jau pačiu šiuo klausimu aiškiai nusakoma, jog gali būti tik vienas teisingas atsakymas. „Vieną atsakymą ir pažymėjau: „Išvažiuojant iš uždaro ruožo į atvirą“. Tačiau, pasirodo, reikėjo pažymėti dar ir antrą teisingą variantą: „Pralenkiant krovininį automobilį“. Kai toks klausimas, net mintis nekilo, kad teisingi atsakymai gali būti du“, – pasakojo A. B.
Ta tema jis pasitarė su lietuvių kalbos reikalavimus išmanančiais specialistais, ir visiems šis klausimo formulavimas, sako, atrodė neteisingas.
„Ne tik dėl savęs, bet ir dėl kitų, kurie dėl klaidingai parengtų testo klausimų suklumpa per egzaminus, nutariau siekti, kad klaida būtų ištaisyta, teisingumas nugalėtų ir klausimas būtų surašytas taip, kaip reikia“, – sakė panevėžietis.
Pasikonsultavęs su įvairių sričių specialistais jis valstybinei įmonei „Regitra“ surašė pretenziją ir rengiasi vežti ją į Vilnių.

Dažniausiai išsiaiškina vietoje
Kai „Panevėžio balsas“ kalbino „Regitros“ Egzaminų metodikos skyriaus vyriausiąjį specialistą Saulių Ščiuplį, panevėžiečio pretenzijos įmonė dar nebuvo gavusi. O komentuoti egzamino klausimo teisingumo specialistas nesiėmė. „Ne aš juos rengiau, – paaiškino S. Ščiuplys. – Kai gausime pretenziją, išnagrinėsime ją ir tada žmogui atsakysime, teisus jis ar ne.“ Specialistas neatsimena, kad kas nors dar būtų skundęs dėl klausimų formulavimo. Visus testus ne kartą tikrino ir tikslino kalbininkai, tad netaisyklingai lietuviškai skambančių tarp jų neturėtų būti.
Pasak S. Ščiuplio, skundai dėl nesusipratimų per teorijos egzaminus Vilnių pasiekia labai retai – gal tik vienas kitas per metus. Paprastai paaiškėja, kad žmogus neperskaitė klausimo iki galo, neįsigilino į tekstą ir pan. „Dažniausiai teorijos egzaminų nesusipratimai išsiaiškinami vietoje – tuose miestuose, kuriuose egzaminas laikomas“, – sako Egzaminų metodikos skyriaus vedėjas.
Dėl vairavimo egzaminų apeliacijos būna dažnesnės.

Specialiai motociklininkams
Įmonės „Regitra“ Panevėžio filialo atstovas Bronius Lauraitis prisiminė dėl klausimo formulavimo su juo diskutavusį jaunuolį. Sako, šiam iki reikiamo balų skaičiaus stigo bene 13 balų, todėl egzaminas ir neišlaikytas. „Mano praktikoje tai pirmas žmogus, kuriam testo klausimas pasirodė neteisingai suformuluotas. Niekas iki šiol nesiskundė. Tiesa, iš pradžių, prieš aštuonerius metus, kai tik pradėjome dirbti, dėl testų pasitaikydavo painiavos, abejonių, teko ne vieną dalyką tikslinti, bet dabar viskas suderinta aiškiai“, – patikino B. Lauraitis.
Ties klausimu apie pavojingiausią šoninį vėją egzaminuojamieji suklumpa itin retai: jis, pasak B. Lauraičio, paprastas ir aiškus. Ir skirtas būtent A kategorijos egzaminus laikantiesiems, nes ypač svarbus motociklininkams.
Teorijos egzaminus iš karto, pasak B. Lauraičio, išlaiko dauguma būsimųjų vairuotojų – daugiau kaip 80 procentų. Jei suklumpama, tai dažniau ties vairavimo egzaminu.

Spręs testo sudarytojai
Valstybinės lietuvių kalbos komisijos Kalbos konsultavimo grupės vadovė Aurelija Dvylytė sako, jog panevėžietis kreipėsi ir į Lietuvių kalbos komisiją, norėdamas išsiaiškinti, ar gali būti taip suformuluotas klausimas, kaip iš tikrųjų jis turėtų skambėti, kad neklaidintų į jį atsakinėjančiųjų. „Kiek supratau iš to sakinio, – testo klausimo, kurį panevėžietis perskaitė telefonu, nieko netaisyklingo jame nėra“, – sakė A. Dvylytė. Ji mano, kad nebent susipažinus išsamiau ir su klausimu, ir su atsakymais, išryškėtų logikos ar prasmės neatitikimai.
Kalbos konsultavimo grupės vadovė sako, kad norint išsiaiškinti geriausia būtų kreiptis į testų sudarytojus ir egzaminus rengiančią įmonę.
“Panevėžio balsas”
Vitalija JALIANIAUSKIENĖ

Tagged , , ,

Related Posts

12 Comments

 1. Lina2011/08/01 at 21:52Reply

  kai laikiau pries 22 metus, buvo viskas logiska ir aisku, dabar – kosmaras. Regitrai reikia uzsidirbi ir tiek:)))) Juk tie, kurie laike tarybiniais metais, ne ka prasciau vazineja nei sitie, kurie dabar laiko, o gal net ir prasciau. Taigi….persasi mintis, kad is tiesu tai yra tik mokesciu surinkimo klausimas. Nuvarykit i Amerika ir pasiziurekite kokie ten lengvi testai. Tokio marazmo pas mus tik ir galima tiketis. Na, o kas liecia vaziavima, gerai, kad nepraleidzia kiekvieno zioplio, o tai paskui daugiau problemu tik kitiems ir jiems patiems.

 2. Rytis2011/08/15 at 19:18Reply

  dabar ten taip viskas sumakaluota kad net baisu skaityt! zodziu betvarke kuo toliau tuo didesne!

 3. Dmitrij2011/08/24 at 01:14Reply

  taip pat turejau si klausima per egzamena, taip pat suklydau !!!!!!!!!!!!!

 4. lins2011/08/31 at 22:20Reply

  pinigus darosi s musu kisenes

 5. sankovskij2011/09/18 at 18:41Reply

  kai laikiau pries 10 metu dar buvo normaliai 1 ats, o dabar visiska nesamone. aukstosiose net tokio briedo nera 😀

 6. KM2011/09/25 at 13:59Reply

  As kai Didziojoj Britanijoj bandziau daryti testus, tai atrode taip paprasta ir suprantama, net ir anglu kalba. O cia lietuviskai kai suformuluoja klausima, tai suprast neina.

 7. VV2011/10/07 at 19:16Reply

  tai gavai angliskos teises?

 8. dziubelis2011/12/06 at 09:23Reply

  Pas man teisės jau daugiau kaip dešimt metų. Žmona dabar laikys regitroje. Tai kaip sakant pasikonsultuoja. Bet klausimai tai ką aš žinau, dauguma jų kažkokie iš lempos. Pvz.: Kur reikia sodinti storą žmogų? Nu blet, ten kur telpa 😀 Bet tikrai ne toks atsakymas 😉

 9. gbf2011/12/12 at 15:31Reply

  blin teorija ismokit ir nereiks cia zyst ir skundu rasyt paskui tokiems duoda teises ir nespeja avariju daryt

 10. gbf2011/12/12 at 15:38Reply

  avilys kazkoks 13 balu truko iki minimalaus surinkymo :D:D tokie ir bando tiesos ieskot kur jos nera ,tai dar reikia kad butu pazymeta iskart atsakymas gal ? paskui skusis kad nebuvo pazymeta todel betkokius pazymejo :D:D

 11. Dzonas2012/12/12 at 10:21Reply

  katik neislaikiau teorijos . klausimas
  ka reikia ivertinti pries lenkiant automobily
  3 atsakymai
  ivertinti ar tvarkinka transporto priemone
  ir tas teisingas kury pazimejau ir vienas isvis ne itema tai pazimejau ar tvarkinga irgi pasirodo su netvarkinga galima lenkti irgi 😀 kokio netvarkingumo turi but pieva isvis

 12. julius2013/05/05 at 12:33Reply

  Man 18m, paskaites si strapsni dabar net bijau registruotis i egzamina REGITROJE…

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Klausimai ir atsakymai vairuotojams
KET bilietai ir testai - internete ir telefone
Ausinės sveikatospazymos.lt

Paieška
Loading

twitter widget