KETONLINE

Kelių eismo taisyklės

Vairuotojai gąsdinami nauju radaru

Socialiniuose tinkluose masiškai dalinamasi informacija apie tai, kad Vilniuje po eismo informaciją skelbiančia švieslente įtaisytas naujas radaras.

Vairuotojų gąsdinimai prasidėjo dar balandžio 1-osios išvakarėse, tad tai nebuvo kažkieno noras papokštauti. Siuntėjai ragina pasidalinti nuotrauka ir įspėti kitus, kad nauji radarai esą fiksuoja, ar automobilis yra apdraustas ir ar turi atliktą techninę apžiūrą, o vėliau visą informaciją perduoda reikiamoms institucijoms. Vis dėlto tiesa yra kiek kitokia.
„Matuoklis fiksuoja neapdraustus automobilius, tačiau Lietuvoje negalima apdrausti netvarkingos transporto priemonės, tad ši sistema apima visus (draudimo ir techninės apžiūros – red. past.) Kelių eismo taisyklių pažeidimo atvejus. Tai reiškia, kad jeigu nėra atlikta techninė apžiūra, nebus ir draudimo. Taip esi priverstas susitvarkyti transporto priemonę. Nėra tikslo turėti viską fiksuojančią įrangą, nors tokia irgi egzistuoja. Kol kas tai yra bandomasis variantas“, – DELFI sakė Vilniaus savivaldybės Eismo organizavimo skyriaus vedėjo pavaduotojas Eduardas Garbovskis.

Jau ankščiau buvo rašyta, kad šis radaras Vilniuje veikia nuo praėjusių metų ir fiksuoja tuos automobilius, kurie neturi privalomojo civilinės atsakomybės draudimo. Matuoklis per mėnesį nustato ne mažiau nei 1 tūkst. KET pažeidėjų, jis įrengtas Transporto priemonių draudikų biuro iniciatyva. Biuro skaičiavimais, Lietuvoje be draudimo važinėja iki 150 tūkst. automobilių.
E.Garbovskis nenorėjo detalizuoti, ar dar kur nors Vilniuje veikia tokie matuokliai: „Tokių duomenų mes tikrai nenorime atskleisti, koks yra matuoklių tinklas, kaip veikia sistema, nes tuomet mūsų darbas bus bergždžias“.
Administracinių teisės pažeidimų kodekse numatyta, kad už važiavimą be privalomojo civilinės atsakomybės draudimo gresia bauda nuo 80 Lt iki 120 Lt. O vairuojantys automobilį be valstybinės techninės apžiūros rizikuoja gauti 100-150 Lt baudą.

Šaltinis: Delfi.lt

Tagged , , , , ,

Related Posts

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Klausimai ir atsakymai vairuotojams
KET bilietai ir testai - internete ir telefone
Ausinės sveikatospazymos.lt

Paieška
Loading

twitter widget