KETONLINE

Kelių eismo taisyklės

Netrukus brangs privalomasis vairuotojų draudimas

Netrukus vairuotojams teks pasiruošti labiau papurtyti pinigines. Ruošiamasi keisti Transporto priemonių valdytojų civilinės atsakomybės (TPVCA) privalomojo draudimo įstatymą, kad šis nebevaržytų išmokų neturtinėms žaloms – sugadintai sveikatai ir moraliniams išgyvenimams.
1/1
Šiuo metu neturtinės žalos „lubos“ siekia 5 tūkst. eurų (apie 17,25 tūkst. litų). A.Vaitkevičiaus nuotr.

Šiuo metu neturtinės žalos „lubos“ siekia 5 tūkst. eurų (apie 17,25 tūkst. litų).

Finansų ministerija, atsižvelgdama į Teisingumo Teismo sprendimus dėl neleistinų neturtinės žalos dydžio ribojimų, inicijuoja TPVCA privalomojo draudimo įstatymo pakeitimus, kuriems įsigaliojus didės privalomojo draudimo įmokos.

Kaip rašo „Verslo žinios“, ministerija prognozuoja, kad gali didėti ne tik draudimo įmokos, bet, tikėtina, sulėtės žalos atlyginimo nukentėjusiems tretiesiems asmenims procesas, nes gali kilti daugiau ginčų dėl neturtinės žalos dydžio nustatymo ir didėti teismų darbo našta.

Pasak draudimo bendrovės „If P&C Insurance AS“ Lietuvos filialo direktorės ir Lietuvos draudikų asociacijos tarybos pirmininkės Žanetos Stankevičienės, šie pokyčiai didins draudikų prisiimtą riziką.

„Bet kiek ji didės ir kaip tai paveiks ne gyvybės draudimo paslaugų kainodarą, pasakyti dar anksti. Pirmiausia, tai priklausys nuo neturtinės žalos skaičiavimo metodikos. Kitas veiksnys, kuriuo vadovausis draudimo bendrovės, bus teismų sprendimai bylose, susijusiose su neturtinės žalos atlyginimu“, – sakė ji.

Siekiant, kad būtų išvengta neigiamų pasekmių ar jos būtų mažesnės, numatoma patvirtinti Eismo įvykio metu padarytos neturtinės žalos apskaičiavimo rekomendacijas.

Šaltinis: lrytas.lt

Tagged , , , , ,

Related Posts

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Klausimai ir atsakymai vairuotojams
KET bilietai ir testai - internete ir telefone
Ausinės sveikatospazymos.lt

Paieška
Loading

twitter widget