KETONLINE

Kelių eismo taisyklės

Nuo spalio 11 d. įsigaliojo Kelių eismo taisyklių pakeitimai

Lentelė su žalia rodykle
Sukant į dešinę degant raudonam šviesoforo signalui su lentele su žalia rodykle privaloma sustoti prieš „Stop“ liniją. Nesustojus bus laikoma, kad pravažiuota pro draudžiamą raudonos spalvos šviesoforo signalą.

Važiavimas greitkeliais
Nuo balandžio 1 d. iki spalio 31 d. greitkeliuose lengvaisiais automobiliais, motociklais ir triračiais leista važiuoti ne didesniu kaip 120 km/val., nuo lapkričio 1 d. iki kovo 31 d. – iki 110 km/val. greičiu.

Dviračio vairuotojams
Dviratininkai, netrukdydami pėstiesiems, gali važiuoti šaligatviais, tačiau jiems uždrausta važiuoti pėsčiųjų perėja, taip pat draudžiama važiuoti nelaikant bent viena ranka vairo.

Geležinkelio pervažos
Eismo per geležinkelių pervažas reikalavimai galioja ne tik vairuotojams, bet ir visiems kitiems eismo dalyviams (vairuotojui, pėsčiąjam, keleiviui). Visiems eismo dalyviams draudžiama kirsti geležinkelio pervažas tam neskirtose vietose.

Stovėjimas
Automobiliams draudžiama sustoti ten, kur jie trukdo įvažiuoti ar išvažiuoti iš stovėjimo aikštelės, stovėjimo vietos, garažo.

Važiavimas per „žiedą“
Įvažiuojant į žiedinę sankryžą posūkio signalas nerodomas, išvažiuojant – rodomas.

Autobusų juostos
Maršrutiniam transportui skirtomis eismo juostomis gali naudotis ne tik lengvieji, bet ir visi automobiliai, kuriuose važiuoja 4 ir daugiau eismo dalyvių, jeigu eismo juosta pažymėta raide „A“ ir simboliu 4+.

Kelio ženklai
2020 m. automagistrales žymės ir mėlyno fono ženklai, kaip yra kitose ES valstybėse narėse, o žaliųjų kelio ženklų bus visiškai atsisakyta. Kelio ženklai su turistams aktualia informacija turės būti rudo fono.

Daugiau apie KET pakeitimus skaitykite čia >>

Žalia rodyklė prie šviesoforo

Žalia rodyklė prie šviesoforo

Tagged ,

Related Posts

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Klausimai ir atsakymai vairuotojams
KET bilietai ir testai - internete ir telefone
Ausinės sveikatospazymos.lt

Paieška
Loading

twitter widget