KETONLINE

Atsakomybė už KET pažeidimus

Esi pradedantysis vairuotojas ir pažeidei KET? Tu turi tai žinoti

Lietuvos kelių policijos tarnyba primena pareigas pradedantiems vairuotojams. Tai – asmenys, įgiję teisę vairuoti A, A1, A2, B, B1 kategorijos motorinę transporto priemonę ir turintys vairavimo stažą iki dvejų metų.

Pradedantiesiems vairuotojams išduodamas 2 metus galiojantis vairuotojo pažymėjimas, kurį jie turės teisę pakeisti į 10 metų galiojantį pažymėjimą nebaigę papildomo vairuotojų mokymo, jeigu per 2 metus nepažeidė Kelių eismo taisyklių (KET) reikalavimo, už kurį numatytas papildomas vairuotojų mokymas, arba nesukėlė eismo įvykio, dėl kurio buvo sutrikdyta eismo dalyvio sveikata.

Papildomas mokymas privalomas pradedantiesiems vairuotojams, pažeidusiems KET reikalavimą (reikalavimus), susijusį (susijusius) su vairuotojų pareigų pėstiesiems, lenkimo taisyklių, draudimo vairuotojams naudotis mobiliojo ryšio priemonėmis, eismo reguliavimo signalų nesilaikymu, taip pat ir įspėjamųjų signalų naudojimo, važiavimo per sankryžas, vairuotojų naudojimosi saugos diržais, motociklininko šalmais pažeidimais, nustatyto greičio viršijimu daugiau nei 10 km/val. ir transporto priemonių vairavimu, kai nustatomas lengvas neblaivumo laipsnis (nuo 0 iki 0,4 promilės), taip pat sukėlusiems eismo įvykį, kurio metu buvo sutrikdyta eismo dalyvių sveikata.

Pradedantysis vairuotojas, pažeidęs vieną ar kelis iš minėtų KET reikalavimų, privalo baigti mokymą per vienus metus nuo pažeidimo padarymo datos.

Taip pat toks vairuotojas, per vienus metus nuo pažeidimo padarymo datos nebaigęs papildomo mokymo, praranda teisę vairuoti transporto priemones ir jo turimas 2 metus galiojęs vairuotojo pažymėjimas nekeičiamas į 10 metų galiojantį pažymėjimą. Šiuo atveju pradedančiajam vairuotojui teisė vairuoti transporto priemones grąžinama tik perlaikius vairavimo egzaminą ir išdavus 2 metus galiojantį vairuotojo pažymėjimą, kurį jis turės teisę pakeisti į 10 metų galiojantį pažymėjimą aukščiau nurodyta tvarka.

Šaltinis: Vakarų Ekspresas

1009253-15

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Klausimai ir atsakymai vairuotojams
KET bilietai ir testai - internete ir telefone
Ausinės sveikatospazymos.lt

Paieška
Loading

twitter widget