KETONLINE

Atsakomybė už KET pažeidimus

Kas gresia pasibaigus vairuotojo pažymėjimo galiojimui?

Vidaus reikalų ministerija siekia naujovių ir nori išlaisvinti vairuotojus nuo prievolės vežiotis visą komplektą dokumentų, tačiau tai mūsų laukia ateityje. O kol kas išvažiuoti į gatvę be vairuotojo pažymėjimo – nerekomenduojame, nes gresia bauda.

Tas pats galioja ir tais atvejais, kai yra pasibaigęs vairuotojo pažymėjimo galiojimas.

Tarp vairuotojų nuolat kyla diskusijos, kokia bausmė laukia už vairavimą pasibaigus vairuotojo pažymėjimo galiojimui. Vieni įsitikinę, kad bausmė tokia pati, kaip ir už vairavimą neturint tam teisės, o kiti – jog pavyktų atsipirkti tik pabarimu.

Kaip Lrytas.lt paaiškino policijos pareigūnai, jei dokumentas bus pasenęs, tačiau jūs nebūsite praradęs teisės vairuoti už šį pažeidimą gausite nuo 5 iki 11 eurų baudą.

Geranoriškai nusiteikęs pareigūnas, apskritai, gali apsiriboti įspėjimu. Išskyrus vieną išimtį.

Galioja ir pradedantiesiems

Vienintelė sąlyga – asmuo negali būti praradęs teisės vairuoti. Tiems, kurie turi laikinuosius pažymėjimus tai taip pat reiškia, kad jie negali būti padarę pažeidimų, už kuriuos numatytas papildomų kursų išklausymas.

Tuo atveju, jei teisė vairuoti buvo atimta, negaliojantis pažymėjimas pažeidėjo dalios nepalengvins. Už tai skiriama nuo 450 iki 700 eurų bauda.

Primename, kad Saugaus eismo automobilių keliais įstatymas numato, kad vairuotojas privalo su savimi turėti ir tikrinančio pareigūno reikalavimu pateikti galiojantį vairuotojo pažymėjimą, transporto priemonės registravimo, privalomosios techninės apžiūros dokumentus, civilinės atsakomybės privalomojo draudimo liudijimą ir kitus įstatymų bei KET nustatytus dokumentus.

Apie leidimą vairuotojams nesivežioti visų dokumentų kalbama jau ilgai, bet kol kas įstatymu ši prievolė nepanaikinta.

Šiuo atveju labai svarbus yra KET punktas, nurodantis, kad eismo dalyviai privalo paklusti transporto priemones tikrinančių ir už kelių priežiūrą atsakingų institucijų įgaliotų pareigūnų reikalavimams.

Nori suteikti daugiau laiko

Dėl pradedančiųjų vairuotojų pažymėjimo keitimo „Regitra“ Vidaus reikalų ministerijai yra pateikusi pasiūlymą, pagal kurį pradedantiesiems vairuotojams taikomi griežtesni reikalavimai, kaip yra dabar, dėl pažeidimų galiotų dvejus metus, o išduotas vairuotojo pažymėjimas – trejus metus.

Įmonės atstovai pažymi, kad tuomet visi tvarkingai šį etapą praėję vairuotojai po dvejų metų pasikeistų laikiną pažymėjimą į galiojantį dešimt metų, o tie, kuriems nepavyko išvengti pažeidimų, turėtų ilgesnį laiko tarpą, per kurį išklausytų papildomus mokymus.

„Regitros“ specialistai taip pat atkreipė dėmesį, kad šiuo metu galioja reikalavimas, pagal kurį dokumentus pradedantieji vairuotojai gali pateikti ne anksčiau nei likus 10 darbo dienų iki laikino pažymėjimo galiojimo pabaigos.

Tai susiję su tuo, kad keičiant pradedančiojo vairuotojo pažymėjimą patikrinamas administracinių nusižengimų registras, taip nustatant, ar buvo padaryti kelių eismo taisyklių pažeidimai.

Šaltinis: Lrytas.lt

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Klausimai ir atsakymai vairuotojams
KET bilietai ir testai - internete ir telefone
Ausinės sveikatospazymos.lt

Paieška
Loading

twitter widget