KETONLINE

Kelių eismo taisyklės

Laminuoti vairuotojo pažymėjimai vis dar keičiami

Vasario 3 dieną baigėsi terminas, kai apie 216 tūkst. šalies vairuotojų privalėjo pasikeisti seno pavyzdžio (laminuotus) pažymėjimus. Aiškėja, kad metų pradžioje VĮ „Regitra“ pavartotas žodis „privalo“ suklaidino dalį žmonių ir jie iki šiol mano, jog nespėjus laiku atlikti pažymėjimų keitimo kreiptis vėliau, neišlaikius vairavimo egzamino, yra beprasmiška.

VĮ „Regitra“ duomenimis, šių metų sausį, prieš pat baigiantis nustatytam terminui pasikeisti vairuotojo pažymėjimus, Lietuvoje buvo pasiektas visų laikų jų keitimo mėnesio rekordas – išduota apie 40 tūkst. naujų dokumentų. Tačiau po vasario 3-iosios vis tiek liko apie 70 tūkst. vairuotojų, kurie nespėjo atlikti valstybės jiems priskirtos pareigos. „Regitros“ Komunikacijos skyriaus vadovė dr. Aurelija Juodytė kalbėjo, kad praėjo du mėnesiai, kai baigėsi senų pažymėjimų keitimo vajus, bet įmonė dar nėra suskaičiavusi, kiek vairuotojų tebeturi laminuotus dokumentus. Ji pabrėžė, jog nespėjusieji to padaryti gali pasikeisti pažymėjimus bet kada ir po vasario 3 dienos. „Teisės aktai nenumato termino, iki kada galima kreiptis dėl oficialiai nustojusių galioti dokumentų keitimo“, – pridūrė VĮ „Regitra“ atstovė. Tik įspėjo, kad suėjus nustatytam terminui kai kuriose vietovėse, ko gero, bus sunkiau atlikti procedūrą. Be to, laminuotų pažymėjimų savininkams neįmanoma užsakyti naujo dokumento internetu.

Užsakymus priima ne visur

VĮ „Regitra“ apie būsimą laminuotų vairuotojo pažymėjimų atnaujinimą paskelbė dar 2016 metų sausio viduryje, kitaip sakant, likus daugiau kaip metams iki termino, kai naudoti juos jau draudžiama. Taip buvo siekiama, kad žmonės pasikeistų senuosius dokumentus anksčiau, nesusidarius eilėms „Regitros“ padaliniuose.

Vairuotojų vargams palengvinti nuo praėjusių metų gegužės šešiolikoje vietovių buvo sutrumpinta kelionė iki „Regitros“ – naujus pažymėjimus papildomai pradėta išduoti Druskininkuose, Ignalinoje, Joniškyje, Kaišiadoryse, Kelmėje, Kretingoje, Lazdijuose, Nemenčinėje (Vilniaus r.), Pasvalyje, Prienuose, Radviliškyje, Raseiniuose, Šilutėje, Ukmergėje, Varėnoje ir Vilkaviškyje esančiuose „Regitros“ skyriuose. Pasak dr. A. Juodytės, šiose vietose jau pagamintą vairuotojo pažymėjimą galima atsiimti ir šiandien, bet po vasario 3-iosios naujų dokumentų užsakymų nebepriimama.

Užsisakyti ir atsiimti vairuotojo pažymėjimus, kaip ir anksčiau, galima 18-oje „Regitros“ aptarnavimo padalinių, esančių didžiuosiuose šalies miestuose bei daugelyje rajonų centrų (Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje, Alytuje, Marijampolėje, Utenoje, Tauragėje, Telšiuose, Mažeikiuose, Rokiškyje, Biržuose, Kėdainiuose, Jonavoje, Jurbarke).

Tobulina registraciją

VĮ „Regitra“ skelbia toliau plėtojanti išankstinės internetinės registracijos sistemą. Jos svetainėje klientai gali iš anksto pasirinkti priėmimo įmonės filiale elektroninę paslaugą. Tai gera naujiena ir tiems vairuotojams, kurie keičia senus pažymėjimus į naujus. Kol kas iš anksto siūloma užsiregistruoti Šiaulių ir Panevėžio padaliniuose, vėliau išankstine registracija bus galima naudotis ir kituose įmonės filialuose: Klaipėdoje ir Marijampolėje – nuo 2017 metų trečiojo ketvirčio, Utenoje ir Vilniuje – nuo šių metų ketvirtojo ketvirčio.

„Regitros“ vadovai pažymi, kad naujoji elektroninė sistema gerokai sumažins gyventojams tenkančią administracinę naštą – jiems nebereikės gaišti laiko eilėse, aptarnavimas taps kokybiškesnis ir greitesnis, suplanuojamas iš anksto. Be to, išankstinė registracija leis „Regitros“ filialų direktoriams tolygiau paskirstyti darbo krūvį savo darbuotojams, o tai esą padidins ir klientų aptarnavimo efektyvumą.

Anot dr. A. Juodytės, siekti subalansuoto „Regitros“ klientų aptarnavimo srauto padeda ir pradedantiems vairuotojams skirtas internetinis Vairuotojų portalas. Jis patogus tuo, kad baigiantis vairuotojo pažymėjimo galiojimo laikotarpiui žmonėms nebūtina vykti į „Regitros“ klientų aptarnavimo padalinį. Užsisakyti naują dokumentą galima per VĮ „Regitros“ internetinės svetainės Vairuotojų portalą neiškėlus kojos iš namų. „Vairuotojų portalas dėl to ir vadinamas „pradedančiųjų“, nes jis pirmiausia yra skirtas tiems, kurie 2 metus vairuodami automobilį nepadarė šiurkščių Kelių eismo taisyklių pažeidimų ir įgijo teisę pradedančio vairuotojo pažymėjimą pasikeisti į dešimt metų galiojantį įprastą dokumentą. Jį galima užsisakyti ir užsukus į „Regitros“ padalinį, bet tada reikės laukti mažiausiai parą, kol pažymėjimas bus pagamintas, o tą laiką vairuotojui bus draudžiama sėsti prie transporto priemonės vairo. Dėl to pradedančiuosius ir raginame naudotis Vairuotojų portalu, nes jame užsiregistravus užsakymą galima atlikti iš anksto“, – kvietė „Regitros“ atstovė.

Laminuoti pažymėjimai internetu nekeičiami

Tačiau daug kas klysta manydami, kad naudojantis Vairuotojų portalu įmanoma tiesiai iš namų vietoj seno (laminuoto) pažymėjimo užsisakyti naują. „Internetu to padaryti negalima. Laminuotų pažymėjimų savininkų ir pradedančiųjų skirtumas yra tas, kad mes disponuojame visais naujokų dokumentais – galiojančia medicininės patikros pažyma, virtualiu asmens atvaizdu, o senų dokumentų savininkų duomenų neturime, nes su valstybės įmone Registrų centru dar nesame sutarę dėl galimybės patikrinti jų atvaizdus tiesiogiai centro elektroninėse duomenų bazėse“, – aiškino dr. A. Juodytė.

Dėl to, anot jos, norinčiajam pasikeisti seną vairuotojo pažymėjimą į naują pirmiausia reikia kreiptis į medikus, kad šie atliktų sveikatos patikrą, paskui – gauti medicininės patikros pažyma ir tik tada keliauti į artimiausią „Regitros“ padalinį, kuriam suteikta pareiga priimti užsakymą dėl naujo vairuotojo dokumento. „Kaip jau minėjau, ne visi padaliniai priima užsakymus, o informaciją apie priimančiuosius galima rasti internete“, – pažymėjo dr. A. Juodytė.

VĮ „Regitra“ padalinyje būtina pateikti asmens tapatybės kortelę arba pasą, medicininę pažymą, policijos išduotą vairuotojo kortelę (jei tokią žmogus turi) ir seną vairuotojo pažymėjimą. Jei asmuo jį yra praradęs, privalo apie tai informuoti „Regitros“ padalinio darbuotoją. Naujo dokumento gaminimas užtrunka apie 10 dienų ir kainuoja nuo 14,19 iki 37,36 euro. Kaina priklauso nuo pagaminimo termino. Jei vairuotojas nenori antrąkart vykti į „Regitros“ padalinį, pateikdamas užsakymą jis turi nurodyti įgaliotąjį asmenį, kuris ir paims naują vairuotojo pažymėjimą, arba užsakyti dokumento pristatymo į namus paslaugą. Už ją šiuo metu reikia mokėti 6,99 euro. Vairuotojo pažymėjimas pristatomas tik Lietuvos teritorijoje.

Šaltinis: Lzinios.lt

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Klausimai ir atsakymai vairuotojams
KET bilietai ir testai - internete ir telefone
Ausinės sveikatospazymos.lt

Paieška
Loading

twitter widget